Гостиварчанец паднал во Вардар откако му се слошило, го извлекле минувачи

by Fokus

46-годишниот М.Н. од Гостивар завршил во болница откако шетајќи се по кејот му се слошило и паднал во Вардар. Тој бил извлечен од случајни минувачи.

По укажаната лекарска помош, М.Н. бил пуштен на домашно лекување.

МВР посочува дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости