Го убил зошто не му платил за засадено дрво на гробишта

by Фокус 15:53
15:53

Како што објаснуваат од МВР, критичниот ден, двајцата соселани засадувале дрво на гробиштата. Откако Вељо не му платил на сега осомничениот, почнале да се расправаат, а потоа помладиот соселанец, го земал металниот ашов, и со дрвената рачка почнал да го удира старецот по главата и телото.

Откако го соборил од паричникот му зел 1.000 денари, по што избегал.

Напаѓачот набрзо бил уапсен, по што е изведен пред надлежен суд.

 

 

Поврзани новости