Германија ја победи Данска и се пласира во четвртфинале на ЕП

by Фокус

Германија славеше со 2-0 против Данска и се пласира во четвртфинале на Европското првенство.

Головите за победа на домаќинот ги постигнаа Каи Хаверц во 48 минута и Џамал Мусиала во 68 минута.

Германската репрезентација ќе се соочи против подобриот од дуелот меѓу Шпанија и Грузија.

Поврзани новости