(ГАЛЕРИЈА) Протестот почна мирно, па излезе од контрола

by fokus 22:10
22:10

Вечерашниот протест почна мирно пред Владата, со некој помал инцидент, но веќе пред Собранието излезе од контрола.

Повредени се неколку полицајци и приведени се неколкумина демонстранти.

Протестот се уште трае.

Фотографии: Томислав Георгиев

Поврзани новости