(ФОТО) Знаме со ликот на Кадиров кренато во Мариупол

by fokus

Чеченската армија постави знаме со ликот на својот лидер Рамзан Кадиров на зградата на држаавното Обвинителство во Мариупол.

Чеченскиот лидер објави фотографии на својот Телеграм профил и порача дека неговата војска ја презела контролата и врз Градското собрание.

-Нашите борци го исчистија целиот округ на левиот брег на Мариупол од бандити. Сега тие ги насочуваат своите сили за чистење на другите станбени населби од националистите на Азов, напиша Кадиров.

 

Поврзани новости