ФОТО Во тешка сообраќајка кај „Александар Палас“се превртеа две возила

by Fokus

На булеварот „8 Септември“ во Скопје, кај хотелот „Александар Палас“ попладнево се случи тешка сообраќајна несреќа во која се превртеа две патнички возила.

Според првичните информации на полицијата, до несреќата дошло откако двете возила директно се судриле.

Во сообраќајката две лица се повредени и пренесени во болница.

Фото: Сител

Поврзани новости