ФОТО: Владата и Министерството за надворешни работи вечерва во боите на ЕУ

by Fokus 22:55
22:55

По Министерството за надворешни работи на Македонија, и владата вечерва е во боите на Европската Унија, соопштија на социјалните мрежи.

„Денес во Брисел запишавме ново поглавје во македонската историја и ветуваме дека забрзано ќе чекориме кон дополнителен развој и стабилност за сите наши граѓани. Европските вредности се наши вредности а пријателствата кои ги градиме создаваат нови културни мостови и можности за сите нас. Обединети сме во различностите и подготвени за ЕУ дома и Северна Македонија во ЕУ. Во таа чест вечерва зградите на Владата и Министерството за надворешни работи се обоени во боите на нашиот иден дом – Европската Унија. Нека ни е честито на сите!“, велат од ЕУ.

Поврзани новости