(ФОТО) Тешко пристапен теренот до местото на авионската несреќа

by fokus 12:13
12:13

Откако утрово полицијата го блокираше патот до местото каде вчера се урна патнички приватен авион, фоторепортерот на Фокус, Томислав Георгиев успеа да дојде до местото.

Теренот е тешко пристапен, а неофицијално eдно возило излетало од патот во обид да стигне до местото.

Во авионот кој се урна вчера во близина на Велес, имало шест патници и сите загинале. Четворица биле италијански државјани, а двајца косовски.

Поврзани новости