ФОТО: Студентите со пораки до ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

by Фокус

Студентите во Битола вчера вечер го преплавија градот со плакати преку кои им порачаа на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ дека не сакаат партиски да ги поистоветуваат. Истовремено испратија порака до сите студенти, средношколци, роднини и пријатели да им се придружат на студентскиот марш во среда во 12 часот.

10730995_634486753343759_909270077534994717_n

1384337_634486776677090_7191114237299831340_n

1509118_634486406677127_4488919087761409473_n

 

Поврзани новости