ФОТО Снежна покривка над Македонија, температури под нулата

by Fokus

Во поголем дел од државата утринава е студено со врнежи од снег и минимални температури под нулата.

Најстудено е во Маврово и Ѓуриште каде се измерени -7 степени.  Пообилни врнежи ќе има во текот на ноќта и во понеделник претпладне, кога насекаде ќе се формира снежна покривка од 10-15 см, а на планините ќе се зголеми и за над 30 см.

Томислав Георгиев

Поврзани новости