(ФОТО) Се загрева атмосферата во центарот на Скопје, се чекаат фудбалерите

by Фокус

Македонската фудбалска репрезентација попладнево пристигна на Меѓународниот аеродром – Скопје по синоќешната победа над европскиот првак Италија.

Медиумите од Европа не штедат на зборови за храбрата игра на нашата селекција, а почнува да врие кај Трумфална порта.

Навивачи веќе го исполнија просторот и со песни се чекаат ,,рисовите”.

На нашата селекција и останува уште една пречка за пласман на СП – Португалија во вторник.

Јорданчо Цветаноски

Поврзани новости