(ФОТО) Огромен медиумски интерес за Самитот во НАТО

by fokus 14:49
14:49

Сите погледи овие денови се насочени кон главниот град на Англија, Лондон, каде се одржува Самитот на НАТО.

- Advertising -

Очигледно е дека овој настан предизвикува големо внимание кај најголемите медиумски куќи низ светот, па воопшто не е чудно што на овој настан има повеќе од 500 медиумски работници.

Со постојани линковски јавувања, новинарите се обидуваат најдобро да ја доловат атмосферата од Лондон.

Самитот завршува денеска, а на настанот е присутна и делегација од Македонија предводена од премиерот Зоран Заев.

Фотографија – Томислав Георгиев.

 

Поврзани новости