(ФОТО) Невреме во Тиквешијата, блокиран патот Неготино-Кавадарци

by fokus 18:11
18:11

Тиквешкиот регион попладнево е зафатен од невреме со ветер и дожд. Ветерот турна едно дрво на патот Неготино-Кавадарци.

Сообраќајот на овој пат сега се одвива по една коловозна лента.

- Advertisements -

В.К.

Поврзани новости