(ФОТО) И Данев протестира за слобода на Никола Груевски

by fokus

Покрај Стевчо Јакимовски, на протестот за правда за Никола Груевски присуствува и пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев, кој беше доскорошен координатор на пратеничката група на партијата.

Протестот се одржува пред Кривичниот суд, од каде присутните упатија пораки за поддшка на Груевски и му порачаа дека не е сам во борбата.

Поврзани новости