Фото: Бејли и Пломп го славеле Денот на независноста на Кораб

by Fokus 01:56
01:56

„Прекрасен начин да се прослави 8 септември, македонскиот Ден на независноста, качувајќи се на највисокиот врв Кораб (2764 метри) со стотици македонски пријатели од планинарски клуб“,напиша амбасадорот на Холандија Воутер Пломп на својот фејсбук профил.

Како што може да се забележи, со него бил и амбасадорот на САД, Џес Бејли.

- Advertising -

Поврзани новости