Вицепремиерот Кочо Анѓушев на вчерашното отворање на автопатот Демир Капија-Смоквица носеше одело од македонскиот бренд „Signori“.

Под името на брендот, на оделото стои и слоганот „Made in Macedonia“.

ФОТО: Томислав Георгиев

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.