Груевски направи „крвава свадба“, Заев допрва ќе вика тапани!

by Фокус 20:42
20:42

Колку и да изгледа апсурдно, Груевски и Заев се упатени еден на друг. Џабе сега мислат оти може секој сам. Едниот опиен од изборната победа, свесен оти претера во корупцијата на гласачите, изборните манипулации, другиот гневен поради катастрофалниот пораз, кој во добар дел се должи на изборната измама, но, исто така, и на фактот оти во Македонија сѐ уште нема критична маса граѓани, кои, наспроти супериорниот популистички политички продукт на ДПМНЕ, ќе ѝ дадат предност на демократската визија на СДСМ!

Пишува
Зоран ДИМИТРОВСКИ

- Advertisements -

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот “Фокус”