Филипче: Во среда почнува вакцинацијата на здравствените работници

by Fokus 10:33
10:33

Министерот за здравство, Венко Филипче од ГП Табановце се заблагодари за помошта од Србија за вакцините.

Тој истакна дека од среда ќе се почне со вакцинација во Клиничкиот центар во модуларната болница.

- Advertisements -
Banner 300x250_

-Ние сме подготвени да ги прифатиме вакцините. Тие се на пат да бидат сместени во фрижидерите. Вакцинацијата ќе започне во среда со здравствените работници. Голема благодарност до Србија за солидарноста, рече тој.

Јорданчо Цветаноски

 

Поврзани новости