ГАЛЕРИЈА Фудбалската манија ги собра функционерите, Владата поделена меѓу Хрватска и Франција

by fokus

Дел од државните функционери заедно го следат светското првенство во фудбал кое се одржува денеска меѓу Франција и Хрватска. Владата во овој дел е поделена, па министерот за надворешни работи отворено ја поддржува Хрватска и на фотографиите е во друштво со хрватската амбасадорка, додека вицепремиерот, Бујар Османи, навива за Франција.

Координација меѓу МНР и СЕП – едниот за Хрватска, другиот за Франција 😉

Publiée par Nikola Dimitrov sur Dimanche 15 juillet 2018

Меѓу нив во еден од скопските ланч барови се и амбасадорот на Франција Кристијан Тимоние, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, пратеникот, Артан Груби, министерот за образование, Арбер Адеми.

Поврзани новости