Скопјанец по кој трагала полицијата сексуално злоупотребил 15-годишно девојче

by fokus 13:42
13:42

Триесет и седумгодишниот скопјанец С.Ј. синоќа во Полициската станица Струга пријавил дека истиот ден околу 15 часот во куќата на Ф.Н. во тој град каде престојува заедно со неговото семејството, 39-годишниот скопјанец С.Џ. извршил полови дејствија врз неговата 15-годишна ќерка.

Од страна на полициски службеници С.Џ. бил пронајден и приведен во Полициска станица, при што било констатирано дека се бара за издржување на казна затвор.

- Advertisements -

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Поврзани новости