ЕКФ потврди: Македонија без Кире Лазаров до крајот на првенството

by Fokus

Капитенот на македонската репрезнтација, Кире Лазаров нема да игра до крајот на ракометното првенство, потврдија од ЕКФ на својот твитер профил.

Лазаров по 11 минути на натпреварот со Шпанија мораше да го напушти теренот поради повреда.

Поврзани новости