Едно лице загина во напад на Киев, најмалку тројца ранети

by Fokus

Засега е потврдено дека едно лице загинало по денешниот руски ракетен напад врз Киев.

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко изјави дека едно лице е убиено во областа Соломјанск. Во Соломјанск, југозападно од градот, најмалку три жени се пренесени во болница.

Проектили погодиле хотел и куќа, изјави Кирил Тимошенко, заменик шеф на кабинетот на украинскиот претседател.

Поврзани новости