Една докторка и шест медицински сестри од Струга во изолација

by Fokus

Медицинска сестра од интерното одделение во Струга е позитивна на тестот за корона вирус.

Таа е прв случај на ифициран здравствен работник од струшкиот регион, а како што истакна директорот на Општата болница во Струга, Мухамед Асани, шест медицински сестри и една докторка се испратени во домашна изолација.

Поврзани новости