Единаесетти ден од изборната кампања за претседателските избори

by fokus

Со презентација на програмите на средби со граѓани и митинзи, денеска продолжува изборната кампања на претседателските кандидати за првиот круг од изборите на 24 април.

Кандидатот за претседател на коалицијата предводена од СДСМ Стево Пендаровски денеска ќе ги посети општините Старо Нагоричане, Кратово и Ранковце, а митинзи ќе одржи во Крива Паланка и во Куманово, додека кандидатката за претседател поддржана од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова ќе ја презентира програмата пред граѓаните во скопските општини Петровец, Центар и Кисела Вода.

Активности денеска ќе има и кандидатот за претседател на Движењето ЗНАМ-За наша Македонија, Максим Димитриевски, кој ќе има средби со граѓани на три пункта во Градски парк во Скопје.

Кандидатката за претседател од Левица, Билјана Ванковска ќе ја продолжи кампањата меѓу жителите на скопската Општина Аеродром, а вечерта ќе одржи митинг во Кавадарци.

Поврзани новости