Две тинејџерки во Скопје тепале соученичка, други две снимале

by Fokus

Насилство во близина на средно училиште во скопски Центар. Две тинејџерки тепале соученичка, а други две снимале со мобилен телефон.

Ова се случувало во октомври, но деновиве до видео материјалот дошол таткото на нападнатото девојче, па случајот го пријавил во полиција.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување, а засега нема информации за возраста на средношколките.

Поврзани новости