Дури по смената на власта може да се расветлат контроверзите околу сообраќајката на Младенов

by Фокус

Март е месец во кој е роден и во кој трагично го загуби животот, Никола Младенов, сопственик на весниците „Фокус“. За аманетот што го остави Младенов дека борбата за слободата нема цена и за проблемите со кои неделникот се соочува денес, во емисијата „15 минути“ на Алсат Телевизија зборуваше Јадранка Костова, главен уредник на неделникот „Фокус“.

На овој линк можете да го погледнете видеото од емисијата.

Поврзани новости