Драчево утринава без вода

by fokus

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за прекин во водоснабдувањето.

„На ден 16.10.2018г. поради уличен дефект од ф80 мм ул.Речиште 38 ( Драчево ), прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците нас.Драчево од 09:00 часот до завршување“, велат од таму.

 

Поврзани новости