Доживотен затвор за обвинетите во „Монструм“

by fokus 12:04
12:04

Доживотен затвор за шестмината од обвинетите во процесот „Монструм“, одлучи денеска судот. Процесот се водеше за петкратното убиство кај Смилковското езеро кое се случи пред две години спроти Велигден.

Само обвинетиот Сејди Рами излегува на слобода бидејќи судот го повлече обвинението поради непостоење на цврсти докази.

Повеќе информаци ќе објавиме во текот на денот.

Поврзани новости