Дојава за бомба во француското Министерство за финансии

by Fokus

Француското Министерство за финансии и економија во Париз денеска е делумно евакуирано поради закана од тероризам, јавува телевизијата БФМ.

Според информациите од оваа земја, за бомбата била издадена тревога, а веднаш од објектот на Министерството за финансии биле евакуирани 20 лица.

Поврзани новости