Димитров утре ќе го информира Иванов за постигнатиот договор за спорот со името

by fokus 18:38
18:38

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов утре ќе оствари средба со шефот на македонската дипломатија Никола Димитров во врска со договорот постигнат за спорот за името.

Од Кабинетот на претседателот Иванов информираат за МИА дека кај нив е пристигнато барањето за средба од Министерството за надворешни работи и оти средбата ќе се одржи утре во 10 часот.

- Advertisements -

Поврзани новости