ДИК ќе заседава после следната „бомба“ на Заев

by Фокус 10:09
10:09

Државната изборна комисија ќе оддржи седница после вторник, когa опозицискиот лидер Зоран Заев во Универзалната сала ќе ја објави втората „бомба“ од серијалот посветен не изборните нерегуларности.

– Да почекаме да чуеме се што има опозицијата да каже, а потоа ќе свикам седница – вели  во изјава за Слободен печат претседателот на ДИК Никола Рилковски.

Во интервју за ББС Заев изјави дека ќе докажат како се правел притисок врз гласачи и се купувале гласови, но и изборен криминал со лажни лични карти.

Поврзани новости