Девојче притиснато од врата на автобус

by Fokus 16:24
16:24

Девојче е повредено откако било притиснато од вратата на автобус кој стоел на постојка во Скопје, соопшти полицијата.

Случајот во полиција вчера го пријавила С.А.(42) мајка на малолетното девојче. При излегување од автобус на ЈСП, кој се движел од Бит-пазар кон Чаир, додека автобусот стоел, при симнување, девојчето било притиснато од вратата, а потоа и паднало.

- Advertisements -

Ѝ била укажана лекарска помош во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“.

Се работи на расчистување на случајот.

Поврзани новости