Детонација пред казино во Скопје

by Fokus

Синоќа по полноќ пред казино во Скопје се слушнал силен звук како детонација, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Според информациите, нема повредени лица, а нема оштетувања на казиното и на околните објекти. Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости