Денеска сончево и топло

by Fokus

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и потопло, со слаб ветер од северен правец.

Утринските температури се движеа од нулата во планинските предели до 9 степени, додека максималните дневни ќе значително ќе растат во интервалот меѓу 16 и 23 Целзиусови степени.

Во Скопје и Скопската околина денеска ќе преовладува сончево и пријатно време со максилмална температура од 22 степени.

 

Поврзани новости