Денеска не очекува сончево време и слаб ветер

by fokus

Денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 12 до 17 степени.

Во Скопје сончево и тивко и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Минималната температура ќе се движи во интервал од -4 до 1°C.

Поврзани новости