Демонстрантите почнаа да се собираат пред СЈО

by Фокус

Голем број граѓани и денеска се собраа на протест, кој како и во изминатава недела, започна пред канцелариите на Специјалното јавно обвинителство.

Бројот на демонстранти се зголемува секоја минута, а тие и вечерва ќе порачаат дека не се откажуваат од нивните барања за повлекување на одлуката за аболиција и одложување на изборите.

Од Специјалното јавно обвинителство граѓаните ќе се упатат кон Собранието, а потоа и кон Владата.

13059648_10209272002182066_506133078_n

 

13020499_10209272031942810_377999428_n

Поврзани новости