Дефект на улица „Виктор Иго“, без вода неколку улици

by fokus

Од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ инфрмираат во прекин на водоснабдувањето.

„На ден 17.10.2018. поради дефект на шиберод Ф-100мм на ул. Виктор Иго бр. 23 во населбата Кисела Вода, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул. Виктор Иго, Драга Стојанова, Дренок и ул. Антон Попов од 11:45 часот до завршување на дефектот“, информираа од таму.

Поврзани новости