Дамјановски: Во 2011 година Аџиев беше против лустрација на новинарката Костова

by Фокус 10:22
10:22

Во најновото издание на „360 степени“,  на Алсат ТВ,  за лустрацијата дебатираа поранешниот член на Комисијата за верификација на фактите Чедомир Дамјановски и Воислав Стојановски од Хелсиншкиот комитет. Дамјановски, меѓу другото, обелодени дека во 2011 година претседателот на комисијата Томе Аџиев бил против лустрација на новинарката Јадранка Костова. Погледнете го видеото.

Поврзани новости