Четворица скопјани се степале на отпад за метал

by fokus 16:27
16:27

Вчера попладне на отпад за метал се случила групна тепачка помеѓу четири лица од Скопје.

„На 10.12.2019 околу 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во отпад за метал на ул.„Скупи“, поради меѓусебно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Љ.Ш.(42) и Б.С.(31), од една страна, и А.С.(44) и С.Ќ.(19), од друга страна, сите од Скопје. По документирање на случајот ќе следуваат соодветни поднесоци“,

- Advertising -

Поврзани новости