Бугарско МВР: Приведениот македонски државјанин се бара од 2020 година, нема врска со денешните настани

by Fokus

При гранична контрола за влез во Бугарија од Северна Македонија, приведен е македонски државјанин, јави дописникот на МИА од Софија по информација на бугарското Министерство за внатрешни работи.

-Приведениот македонски државјанин се бара од 2020 година од бугарските власти и тоа нема никаква врска со денешното отворање на македонскиот клуб во Благоевград, објаснуваат за МИА од бугарското МВР.

Уапсениот не бил баран од Интерпол, неофицијално коментираат за МИА од граничната полиција на Бугарија.

Поврзани новости