Бугарија протера десет руски дипломати

by Fokus

Бугарија одлучи да протера десет руски дипломати откако беа обвинети за наводни „активности што не се во согласност со нивниот дипломатски статус“, пренесе агенцијата Тас.

-Сметаме дека ова е крајно непријателски чин и го задржуваме правото да му возвратиме, изјави руската амбасадорка во Бугарија Елеонора Митрофанова.

 

Поврзани новости