Бројот на загинати полицајци се искачи на осум

by Фокус 10:25
10:25

Според информации на телевизија „Сител“, бројот на загинати полицајци се искачил на осум, односно како што информираа во вонредните вести, еден од полицајците утринава го загубил животот, а еден загинат исто така бил пронајден денеска од своите колеги. Останатите шестмина животот го загубија во текот на вчерашниот ден.

Поврзани новости