Борко Ристовски си заминува од Барселона

by fokus

Голманот на ракометната репрезентација на Македонија, Борко Ристовски ќе биде нов член на Бенфика, објави португалскиот медиум „О’Жого“.

Ристовски е двократен шампион на Шпанија со екипата на Барселона, а претходно настапуваше и за Рајн Некар Левен, со кого исто има шампионска титула во Германија, како и за Кретил, Гумерсбах, Вардар, Металург.

Минатата година голот на португалскиот гигант го бранеше друг Македонец – Николче Митревски

Поврзани новости