Бомбашки напад во турскиот округ Шарнак

by fokus

Рачно изработена бомба утрово експлодира во турскиот округ Шарнак. Во инцидентот има повредени лица, јави турската телевизија НТВ.

Бомбата експлодира во реонот на градот Чалашкан.

Во југоисточниот дел на Турција активни се борците на Курдска работничка партија (ПКК).

Поврзани новости