Без вода денеска булевар Борис Трајковски

by fokus

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за прекин во водоснабдувањето.

„Ве известуваме дека на ден 25.07.2018. поради уличен дефект од Ф-150 мм на Булевар Борис Трајковски кај пругата во Усје во населба Кисела Вода, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од крак 1 до крак 13 од Бул. Борис Трајковски од 09:00 часот до санирање на дефектот“, велат од таму.

Поврзани новости