Без вода дел од Кисела Вода

by fokus

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за прекин во водоснабдувањето.

„На ден 08.10.2018г. поради уличен дефект на цевкаод Ф-2 на Бул. Борис Трајковски бр.52 во населбата Кисела вода, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на потег од БС „Марија Трејд“ до фабрика „Усје“ од 09:30 часот до санирање на истиот“, соопштија од таму.

Поврзани новости