Балашевиќ доживеал срцев удар

by fokus 14:58
14:58

Српскиот музичар Ѓорѓе Балашевиќ го откажал концертот во Крагујевац поради здравствени проблеми.

- Advertising -

Dragi Kragujevčani i ostala ekipo koja bi došla večeras na koncert…Žao mi je što moram da vas obavestim da se…

Publiée par Beba Balasevic sur Vendredi 15 novembre 2019

Медиумите од Србија пишуваат дека Балашевиќ има срцев удар и дека е хоспитализиран во Сремска Каменица, а тој веќе се чувствува добро и наскоро ќе биде пуштен дома.

 

Поврзани новости