Бачев најавува дека ќе формира влада и ќе конфискува имот

by Фокус

Пучистичката власт во Скопје се уште одбива да ги каже сите политичари со име и презиме кои земале пари од Русија, Сорос, ЦИА, албанското подземје во регионот, велат од Единствена Македонија на Јанко Бачев.

„Зоран Заев молчи и тоа од оправдани причини: немало руски пари, ама имало економска диверзија врз македонскиот буџет, која Заев сака да ја прикрие со бомбастичната лага за наводни руски пари во Македонија. Вистински грабеж од Кочо Анѓушев, Хари Локвенец, чии приватни фирми си земале народни пари од буџетот како во самопослуга, па Филипче од министерството за здравство дава тендер од фантастични 35 милиони евра на фантомска фирма“, велат од партијата.

Од таму нескромно најавуваат дека ќе ја формирата новата влада, чија прва задада, како што најавуваат, ќе биде конфискација на стекнатото богатство од позиција на власт.

Поврзани новости