Автогол и реми на натпреварот Швајцарија – Шкотска

by fokus

Фудбалерите на Шкотска и Швајцарија одиграа 1:1 во натпреварот од групата А на Европското првенство.

Шкотска поведе во 13. минута од натпреварот. МекТоминај, шутираше, а топката Шер ја испрати во сопствениот гол.

Швајцарија изедначи во 26. минута. Шаќири натрча на една одбиена топка и работ од шеснаесетникот и даде гол.

Со ова Швајцарија е поблиску до осминафинале.

Поврзани новости