Автобус се заби во дрво кај Автокоманда

by fokus 16:33
16:33

Автобус на Јавното сообраќајно претпријатие се заби во дрво на булеварот во Автокоманда кон Маџари. Сообраќајната несреќа се случила денеска попладне, што предизвика блокада во сообраќајот.

Според сведоштва од социјалните мрежи сообраќајката се случила кај вториот надвозник од Автокоманда кон Маџари.

- Advertisements -

За сега нема информација за повредени лица.

Фото: Ѕид на сообраќајниот срам

Поврзани новости